Liposakşın : Yağ emme işlemi bir zayıflama yöntemi değildir. Genetik olarak bozuk yağ dağılımından kaynaklanan bölgesel yağların alınarak ideal yağ dağılımının sağlanması işlemidir. Çoğu kez 3-5 litreden fazla yağ alınamamaktadır. Tün dünyada yaygın olarak uygulanan bir vakum aspiratör sistemi ve özel kanüllerle yağın dışarı alınmasıdır. Ameliyat sonrasında 1-2 ay bası giysisi kullanmak gereklidir. Teknolojik gelişmelere paralel olarak ultrasonik ve lazer liposakşın yöntemleri geliştirilmiştir. Belirli dezavantajları ve belirli avantajlarıyla klasik aspirasyon yönteminden daha değerli değildir. En büyük faydası cihazları üreten firmalara ve cihazı kullanarak reklam yapan cerrahlaradır. Zararı kime acaba ?

Karın germe (Abdominoplasti): Çok hafif deformitelerin giderilmesinde miniabdominoplasti uygulanabilir. Karın sarkıklığının ve deformitesinin giderilmesinde çok etkili bir yöntemdir. 20-40 cmlik iç çamaşır içinde gizlenebilecek bir izi taşıma zorunluluğu vardır. Ameliyat sonrası ağrılıdır. Ben çoğu kez liposakşın ile karın ve bel gölgesinden yağ alarak işlemin etkisini arttırıyorum ve daha iyi sonuç alıyorum. Bir iki ay bası giysisi kullanmak ve ağır yük kaldırmamak gerekir.

Kalça ve bel estetiği : Liposakşın, germe veya popo protezi kullanarak estetik görünümü geliştirebiliyorum.

Bacak estetiği: Fazla yağların liposakşın ile alınması, sarkık alanların gerilmesi, yüzeyel damarların skleroterapi ile yok edilmesi bacak estetiğine katkıda bulumaktadır.

Kol germe (Brakioplasti): Kol iç yüzünde yapılan deri ve yağ doku alınmasıyla kol sarkıklıkları düzeltilebilmektedir. Kol iç yüzünde 10-30 cm iz kalmaktadır.