Meme büyütme: Silikon yapılı meme protezlerinin kullanımıyla meme büyütülebilmektedir. Silikon protez ile meme büyütme bütün dünyada yaygın kullanılan ve uygun yöntemler ve materyal kullanıldığında güvenilir bir yöntemdir. Protezi tercihen kas altına yerleştiriyorum, ancak seçilmiş bir grup hastada kas üzerine konulması daha iyi sonuç vermektedir. Ameliyat sonrası ağrılıdır. Meme dokusuna zarar verilmediği için emzirmeye engel değildir. Meme tümörlerinin teşhisini engellememektedir. Memeye yağ enjeksiyonu ve dolgu maddesi enjeksiyonunu şüpheli buluyorum ve uygulamıyorum.

Meme küçültme: Büyük memeler hem estetik hem de oluşturduğu ağırlık nedeniyle ciddi sıkıntı yaratmaktadır. Memelerin normal boyuta ve güzel bir şekle kavuşabilmesi için kalıcı izlere katlanmak gerekmektedir. Meme büyüklüğü arttıkça iz uzunluğu da artmaktadır. Yara iyileşmesi her hastada farklıdır, dolayısıyla izin nasıl kalacağı da farklılık göstermektedir. En kötü iz kalan hastaların bile mutlu olduğunu gözlüyorum. Elbette ki en az iz kalması için her türlü çabayı sarfediyorum. Kısa iz bırakan yeni yöntemleri seçiyorum.

Meme dikleştirme (Mastopeksi) : Memenin normal hacimde olduğu ancak şeklinin bozuk olduğu vakalarda sadece şekil düzeltme işlemi yeterli olmaktadır. Bazen daha iyi şekil alabilmesi için bir silikon protez uygulama zorunluluğu ortaya çıkabilir.

Meme asimetrisinin düzeltilmesi: Memeler bayanlarda yaklaşık % 50 oranında asimetriktir. Ufak asimetriler kolay tolere edilebilirken ileri asimetriler ciddi bir estetik problem oluşturmaktadır. Asimetrik memelerde ihtiyaca göre küçültme, büyütme ve dikleştirme işlemlerini kombine olarak uyguluyorum.

Meme başı problemleri: Meme başlarının yokluğu, fazla sayıda olması ve şekil bozukluklarını düzeltiyorum.

Erkekte meme büyümesi (Jinekomasti) : Hafif ve orta dereceli erkek meme büyümeleri sadece liposakşın yöntemiyle tedavi edilebilir. Fazla deri olan kişilerde bir miktar deri dokusunun da çıkartılması daha iyi sonuç vermektedir.