Elimiz de tüm diğer uzuvlarımız gibi yaşlanmaktadır. Eldeki başlıca değişiklik deri altı dokusunun incelmesi ve buradaki damarların kirişlerin görünür hale gelmesi bir deiğer önemli değişiklik ise derinin pigmentli, benek benek bir görünüm oluşturmasıdır.

El estetiği için yapılacak en faydalı uygulamalardan birisi dolgu uygulamasıdır. Dolgu işlemleri hyaluronik asit gibi hazır dolgu maddeleri ile veya hastanın kendi vücudundan alınan yağ ile yapılabilir.

Hangi Uygulama Tercih Edilmeli

Eğer hasta ufak bir operasyondan korkmuyorsa hastanın kendi yağının dogu olarak kullanılmasını öneririm. Hem daha bol miktarda kullanım sağlanabiliyor hem de kalıcı bir sonuç elde etme şansı elde edilebiliyor. Çünkü bu uygulamalarda kök hücrelerle birlikte yağ dokuyu elin kayıp tabakalarına enjekte ettiğimizde bu hücrelerin çoğu kez %50’lik bir kısmı canlılığını koruyarak yaşayabilmekte ve bu yaşayan hücreler çok uzun süreler bu bölgelerde hizmete devam etmekte ve dolayısı ile kalıcı sayılabilecek bir gençleştirme sonucu sunabilmekte. Bu aktarımla kök hücreler ayrıca bu bölgelerde onarıma katkıda bulunarak pigment bozukluklarına önemli faydalar sunabiliyor.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.