yuz-implantlariYüz implantları veya protezleri estetik amaçla yüze uygulanabilen hazır malzemelerdir. Sıklıkla yüzün ön ve profil estetiğini düzeltmek amaçlı olarak çene ucuna, elmacık kemikleri üzerine uygulanabilirler. Burun için kullanımları son derece risklidir ve tercih edilmemelidir.

Bu implant silikon, polietilen, hidroksiapatit veya benzeri yapıda olabilir.

Yabancı bir cisim kullanmak yerine vücuttan alınan dokuların kullanımı her zaman için tercih edilmelidir. Estetik amaçla vücudun başka bir yerinin zedelenmesi daha zor ve gereksiz gibi düşünülmemelidir. Kendi dokularımız kalıcı sonuç verir ve yıllar boyunca elde edilen etki ayni şekilde korunabilecektir.

Hazır bir cismi yerleştirmek estetik cerrah için daha kolaydır. Tek bir ameliyat bölgesiyle uğraşır ve daha hızlı estetik girişimi bitirebilir. Yüz implantı kullanmak ek maliyet getirecektir. Maalesef tıbbi malzemeler mantık dışı pahalı elde edilebilmektedir.

Estetik cerrahide yabancı cisim kullanmak zorunda olduğumuz aslında tek ameliyat meme büyütmedir. Silikon protez kullanmak dışında güvenli bir çözüm yoktur.

Sonuç:  Başka bir çözümümüz var ise yüze implant koymayalım. Çene ucuna, elmacık kemiklerine dikkatli olmak şartıyla tercih edebiliriz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.