Yaşlanan yüzün en radikal, en güzel ve en iyi sonuç veren ameliyatı yüz germe ameliyatıdır.
Yüz germe ameliyatları 3-4 saat gibi uzun sürebilen, ve pek çok estetik ameliyatta olduğu gibi başta ilk 3-5 gün morluk ve şişlikler nedeni ike kötü bir görünüm oluşabildiği için hastalara korkutucu bir uygulama gibi görünebiliyor. Fakat takip eden birkaç hafta içinde doğallaşma süreci ile yüz dinç ve genç görünümüne kavuşmaya başlıyor.

Yüz germe ameliyatları yüz gençleştirme uygulamaları arasında tüm dünyada çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Çünkü eğer yüz yer çekimi etkisi ile sarktıysa ve bir takım fazlalıkları oluştuysa bu fazlalıkları almadan ve yer çekimi nedeni ile yer değiştiren bölgeleri düştükleri yerlerine iade etmeden maalesef tam bir çözüm yok. Botoks, dolgu gibi uygulamalar ufak tefek faydalar sağlayabilir ama 40-50 yaş ve sonrası için yüzdeki düşüşün en önemli tedavisi yüz germe işlemidir ve bu işlemler de klasik, standart ameliyatlarla gerçekleştirilmelidir. Diğer, dikişli veya bir takım cihazlarla; ultrason, radyo frekans, lazer verme gibi uygulamalar zaman zaman geçici, sınırlı hatta kimi zaman etkisi bile olmayan yöntemlerdir.

Ameliyat olmak biraz keyifsiz de olsa ameliyat dışında tam ve radikal bir çözüm maalesef yok. Yüz germe ameliyatı, yaklaşık 1 ay kadar sürebilen iyileşme ve doğallaşma sürecini göze alabilen kişiler için iyi sonuç veren bir yöntemdir.

Yüz germe ameliyatları düşük riskli ameliyatlardır. Her ameliyatta, her uygulamada ve hatta yaşamda da olduğu gibi maalesef riskler bulunmakta… Yüz germe ameliyatları düzgün yapıldığında, sağlıklı ve ek sorunları olmayan insanlarda son derece düşük riske sahip ameliyatlardır, ayrıca ameliyat sonrasında ağrı sorunu da pek yaşanmaz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.