Üst göz kapakları genetik yapı ve yaşlanmanın birlikte etkisiyle sarkmaya başlar. Erken dönemde estetik bir problem olarak karşımıza çıkar. Daha yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesi yaratır. Kirpiklerin üzerindeki boşluk kaybolmuştur. Daha ileri dönemde deri kirpiklerin de üzerinden atlayarak aşağıya sarkar. Estetik problem büyümüştür ancak daha önemlisi görme alanı problemi başlamıştır artık. Göz normal görüş kapasitesine sahip olsa bile deri fazlalığı ile kapatılan bir alanla mücadele etmek zorunda kalır.

Hem estetik hem de görme alanı problemini birlikte çözebilmek için deri fazlalığının ufak bir cerrahi işlemle alınması gerekir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Estetik görünümü bozan yağ torbacıkları da var ise bu esnada deri ile birlikte alınması mümkün olur.

Ameliyat sonrası ağrı pek olmamakla beraber mor ve şiş bir görüntü kaçınılmazdır. Göz ve çevresinin hassas ve çabuk reaksiyon veren yapısı nedeniyle iki gün süren şişlik ve 5-10 gün süren morluk oluşur. Toplantı, düğün benzeri organizasyonlardan hemen önce bu ameliyatın yapılması uygun olmaz.

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.