İdeal kiloda olmak vücut estetiği açısından temel unsurdur. Genetiğimize bağlı olarak vücut yapımız farklılık gösteriyor.  Bu çeşitlilik dünyamıza, yaşantımıza renk katıyor. Bazımız zayıf tarafta bazılarımız ise kilolu. Aşırı uçlara gitmedikçe, hepsinde ayrı bir güzellik yakalanabilir.

Şişmanlığın tek gerçek çözümü rejim yaparak zayıflamak. Hastalıklı obes (Morbid obes) adı verilen grupta ise ancak mide ameliyatlarıyla zayıflayarak estetik kazanımlar sağlanabilir. Yağ emme işleminde ise zayıflatmak değil, fazlalık yapan yağ çıkıntılarını alarak düzgün görünüm sağlamak amaçlanıyor. Normal kilonuza yakın değilseniz alınması gereken o kadar fazla yağ olacaktır ki estetik bir görünüm sağlamak neredeyse imkansız olacaktır.

Bir seansta ne kadar yağ aspire edilebilir ? Bu biraz tartışmalı bir konudur. Aşırı rakamlara ulaşmak tehlikeleri de beraberinde getirecektir. İki litre alınması son derece güvenli ve hastanın girişim sonrası süratle işine gücüne dönebileceği bir sonuç doğurur. Daha ciddi vakalarda 5 litreye kadar yağ alınabilir. Beş litrenin üzerinde rakamlara ulaşmak estetik ameliyatı tehlikeli bir hale sokabilecektir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.