Estetik anlayışı çağlara, toplumlara ve bireylere göre değişiklikler gösterir. Burun estetiği anlayışı için de bu değişiklikler söz konusudur. Estetik ameliyatlar bireyin mutluluğuna, verimliliğine hizmet eder ve sonuç olarak da toplum iyiliğine son derece faydalıdır.

İdeal burun estetiğinin temel kriterleri bellidir ve evrenseldir ancak belirli  ölçüde kişisel değişikliklere açıktır. Bu anlamla estetik cerrahın kendine özgü bir stili ve benimsediği bir estetik çizgi söz konusudur. Estetik ameliyatı isteyen bireylerin de belirli esneklikleri ve vurguları olabilir. Normal sınırlar içinde kalması gereken bu farklılaşmaya cerrahla hasta görüşerek karar vermeli ve ortak bir nokta saptamalıdırlar.

Estetik ameliyatı isteyen bireyin evine perde siparişi veriyor anlayışında olmaması gerekir. Her burundan talep edilen şekil ve güzelliğe ulaşılamaz. Yüzle estetik uyum son derece önemlidir. Estetik ameliyatın doğal görünmesi ve yeni tanışılan insanların ameliyat yapıldığını anlamaması gerekir.

Ortak bir noktada buluşulamıyor ise estetik ameliyatın yapılmamasının herkes adına en iyi seçim olacağı kesindir.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.