Estetik Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulakların kafayla yaptığı açı geniş yapılanınca kulak estetiği bozulmaktadır. Bu açının genişliği genlerimizde kodludur, yani bazı ailelerde kepçe kulak deformitesi mevcuttur.

Kız çocuklarda saçların yardımıyla estetiği bozuk bir kulak daha kolaylıkla gizlenebilirken erkek çocuklarda durum daha sıkıntılıdır. İlkokul çağlarındaki çocukların acımasız yapısı ve en ufak bir tuhaflıkla alay etme eğilimi kepçe kulaklı çocukları zor durumda bırakır.

İdeal ameliyat zamanlaması okul öncesi dönem olam 5-6 yaştır. Kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdak dokuya ulaşılır. Kıkırdak doku estetik açıları oluşturacak şekilde dikişlerle bükülür, şekillendirilir. Sonuç başarısı yüksek bir estetik ameliyattır. Bu erken ve ideal yaş dönemini kaçırmış hastalarda daha ileri yaşlarda da operasyon planlanabilir. Erişkin hastada lokal anestezi altında rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Ameliyat sonrasında 3-6 ay kulağın normal pozisyonda korunması önemlidir. Takım sporları, oyunlar ve gece yatarken oluşabilecek ters hareketler estetik sonucu olumsuz etkileyebilirler.

Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası