Estetik Ameliyatların Sonucu Ne Kadar Sürede Ortaya Çıkar ?

Estetik ameliyat yaptıran kişinin sabırsız olmasından ve sonucu bir an önce görmek istemesinden daha doğal bir şey yok aslında. Maalesef estetik ameliyatların sonuçları çoğu kez 1-2 yılda ortaya çıkar. Elbette bir kaç hafta içinde fark edilir bir görüntü saptanabilecektir fakat dokunun ince şişliklerinin geçmesi çok yavaş bir süreçtir.

estetik-cerrahi-sonuclari-ne-zamanErken dönemde güzel görünen bir sonucun ilerleyen aylar içinde bozulmaya başlaması olasıdır. Ödem adı verilen ince doku şişliği aldatıcı bir güzel sonuç doğurabilir. Pek çok ameliyatsız yöntem olarak sunulan sahte cihazların kullandığı prensip de aslında bu doku şişliğini, ödemi oluşturmaktır. Örneğin yüzdeki ince kırışıklıklar, ufak çöküntüler geçmiş, düzelmiş gibi görünebilir bir süre.

Tam tersine erken dönemde kötü görünen bir sonuç da ilerleyen aylar içinde mükemmel görünmeye başlayabilir. Örneğin meme ameliyatlarında meme altı bölgesinin giderek yer çekimi etkisiyle büyüyeceğini hesaplayan tecrübeli estetik cerrah bu alanı basık, çökük olarak ameliyatı sonlandırır. Bu kötü görüntüyle erken dönemde tepki gösteren hatta ağlayan pek çok hastamın daha sonra memnuniyetlerini gözlediğimi söyleyebilirim. Estetik sonucu hızlandıran bir ilaç, yöntem henüz bulunamadı. Sabırla beklemekten başka çözümümüz yok.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.