Estetik Cerrahi Nedir?

Estetik ameliyatların sonuçlarından memnun kalabilmek için öncelikle gerçekçi bir yaklaşım ve doğru bilgileri edinerek ameliyata başlanılması gerekir çünkü bilinmelidir ki estetik cerrahi bir sihirbazlık veya büyü işlemi değildir. Estetik ameliyatların aslında diğer ameliyatlardan pek farkı yoktur. Kanla, canla, anesteziyle kimi zaman ağrıyla, sızıyla yapılır. Herhangi bir estetik ameliyat sonrası hastanın vücudundaki tüm kusurlardan kurtulması ve ortaya yepyeni bir insan çıkması asla mümkün değildir. Estetik ameliyatlar mevcut dokularla yapılan onarım işlemleridir. Dolayısıyla olayı gerçekçi bir beklenti zeminine oturtursak sonuçlar çok daha iyi olacak ve beğenilecektir.

Sonuçların Ortaya Çıkması

Sonuç ortaya çıktıktan sonra özellikle de erken dönemlerde daha hala beklenmesi gerekecek geçiş dönemleri vardır. Örneğin; izler henüz kötü durumdadır, dokular oturmamıştır veya şişlikler vardır, bunları da sabırla beklemek gerekecektir. Bazı ameliyatların sonuçları bazen aylar hatta yıl gibi bir sürelerde ortaya çıkabilmektedir?

Yine tabi ister istemez özellikle yüzde yapılan ve göz önünde bulunan estetik uygulamaların sonuçları henüz başlangıç ve iyileşme aşamasında ister istemez çevremizle paylaşılması gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Bu noktada da konu hakkında bilgisi olan-olmayan, hakim olan-olmayan herkes yorum yapabilmektedir bu nedenle de bu yorumları dikkatli değerlendirmek ve bu aşamada her türlü yoruma açık olmamak, mantıklı yaklaşımlarla olayı incelemek ve gelişimini izlemek en doğru yaklaşım olacaktır. Fakat en önemlisi doktorunuzun tavsiyelerine uymak ve bunun sadece bir ameliyat değil, uzunca bir süreç olduğunu, bu sürecin baştan sona yaşanması gereken bir durum olduğunu bilerek hareket etmek olduğunu kabul etmek gerekecektir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.