Burun estetiği ameliyatı sonrasında şişlik ve morluk ilk sorun. Ağrı çoğu kez çok az olmakta ve basit ağrı kesiciler ile kolaylıkla giderilmektedir. Hem burun içi hem de göz başta olmak üzere dokuların şişmesine bağlı olarak nefes alma sorunu ve kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu reaksiyon kişiden kişiye değişiklik göstermekte ve bazen çok az bazen ise daha şiddetli ortaya çıkabilmektedir. Geçici bir durumdur ve yaklaşık iki günde şişlikler 7-10 gün civarında morluklar geçer.

Burun ucunda duyu kaybı oluşur ve 3-6 aya kadar yavaş yavaş eski haline döner.

Burnun gerçek estetik sonucu 1-2 yılda ortaya çıkar. Ancak ilk şişlikler ve morluklar geçtikten sonra ilk bir ay sonunda doğal ve estetik olarak kabul edilebilir bir görüntü belirir.

Estetik burun ameliyatına ilave olarak yapılmış burun içi eğriliklerin düzeltilmesi, burun içi etlerin küçültülmesi işlemlerinin de kendine özgü iyileşme özellikleri olacaktır. En sağlıklı bilgi doktorunuzdan elde edilebilir şüphesiz.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.