Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği ameliyatı bayanlarda 16 erkeklerde 18 yaşından önce yapılmaz. Ciddi nefes problemi olan kişilerde bu süreler öne çekilebilir, ek bir sorun yok ise burnun gelişimini tamamlaması beklenmelidir.

Burun estetiği ameliyatı yapılabilmesi için tam olarak sağlıklı bir vücuda sahip olmak gerekir. Tüm ameliyatlar gibi anestezi verilmesi gerekecektir. Ek sorunlar ve hastalıklar risklerin artmasına neden olur ve ciddi riskler söz konusu olduğunda asla yapılmaması gereken bir ameliyattır. Riski arttıracak faktörler giderilebiliyorsa ek tedaviler için planlama yapılmalı ve zaman ayırılmalıdır.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, estetik burun ameliyatı öncesinde de check-up yapılarak vücudun durumu ortaya konmalıdır. Sağlıklı zannettiğimiz pek çok birey belli bazı hastalıklara gebe olabilir. Diabet hastası o ana kadar kan şekerinin yüksekliğinden haberdar olmayabilir. Böbrek hastası üresinin yüksekliğinden, karaciğer hastası enzimlerin anormalliğinden habersiz olabilir.

Sağlıklı olduğu ön tetkiklerle belirlenen bireyler estetik ameliyat için planlanabilirler. Sorun tespit edilen kişiler ise ek tedavilerle normalleştirildikten sonra estetik ameliyat programına alınabilirler.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.