Basınla pek aram yok maalesef. Televizyonlarda, gazetelerde boy göstermek para kazandırıyor ama bazı meslektaşlarımızın bilimsel gerçeklerden uzak davranışları itibarımızı düşürüyor. Benim anlayamadığım şey HALK NİYE GERÇEKLERİN FARKINDA DEĞİL ?

Geçenlerde XXX kanalından aradılar. Beş dakika programa çıkmak için 5 bin TL verecekmişim !!! Olur tabii, derhal. Daha çok para vereyim, daha uzun süre çıksam olmaz mı ? Bu arada 5 versem bana 50-100 bin TL olarak geri döner bu kesin ama beynim arızalı üretim.

Durumun aşağılıklığına bakar mısınız ? Peki bunca kanal doktor kaynıyor…. Bu sektörde dönen parayı bir hesaplayın. Estetik cerrahlar arasında da bu iş yayıldı çoktan. Basın danışmanları, basın şirketleriyle anlaşmalar, neler neler.

NE İÇİN ?

VATANDAŞI NASIL DAHA İYİ DOLANDIRIRIM İÇİN !

Tuhaf cihazlara, tuhaf kremlere, ne olduğu belirsiz bitkisel ilaçlara kanmayalım lütfen. Geçen gün bir hastam “Ama o da Doktor” diyor. O da Doktor dediği aşağılık adam kaza geçirmiş hastanın yara kenarlarına iğne batırıp yüz felcini tedavi ediyor. Vay be, ne güzel vallahi.

Yaz, yaz boşuna. Estetik sonuç arayışı öğretmenlere bile pazar oluşturdu. Lisenin Kimya öğretmeni yaralara asit sürüyor, izleri geçirecekmiş. Bütün şarlatanlara kolay gele, memlekette keriz çok !!!

Ben neyim sanki, kim duyuyor sesimi ?

 

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.