Burnun en önemli fonksiyonu nefes almak. Sağlıklı nefes tüm vücut sağlığımızı ilgilendiren önemli bir öğe.  Nefes alma problemi değişik nedenlerle ortaya çıkabilir. Septum adı verilen orta bölme eğriliği, konka adı verilen burun içi etlerin büyüklüğü ve allerji en sık rastlanan sebeplerdir.

burundan-nefes-alma-problemiÖnce burun içindeki nefes problemi düzeltilsin veya tersine önce estetik ameliyatı olalım daha sonra nefes alma problemleriyle uğraşalım ; her iki yaklaşım da yanlıştır. Doğrusu tek bir ameliyatla estetik ve fonksiyonel problemlerin çözümlenerek sorunların sonuçlandırılmasıdır.

Önceki yıllarda KBB uzmanları nefes problemleriyle ilgili işlemleri yapıyorlar, estetik cerrahlar da dışını şekillendiriyorlardı. Günümüzde kendini geliştirmiş bir estetik cerrah burun içi problemleri çözebilir, aslında bu işlemler estetik şekil vermekten daha kolaydır.

Buruna estetik şekil vermek cerrahi yetenekle birlikte estetik vizyon gerektirir. Estetik görüş ağaç yaşken eğileceği için ancak eğitiminin çok erken döneminde bu işlerle uğraşmaya başlayan cerrahlarda gelişebilir.

Dünyada estetik cerrahi 100. Yılını kutlamakta. Yüz yıllık estetik tecrübesine ve birikimine güveniniz. Türkiyede de Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi derneğimiz 55. Yaşını kutlamak üzere.

Burnunuzda nefes alma probleminizi de mutlaka estetik cerrahınızla tüm detaylarıyla tartışarak düzeltilmesini isteyiniz. Burun damlalarının uzun süreli kullanımı, allerji ilaçları haricinde, son derece sakıncalıdır. Eğer gerekli ise cerrahiden faydalanmaktan korkmayınız.

Sağlıklı günler dilerim.