Çağımız bilgi çağı. İnternet elimizin altında, her tür bilgiye son sürat ulaşabiliyoruz. Ancak ulaştığımız bilgi ne kadar doğru, ne kadar objektif orası biraz karışık. Aslında bilgi çoğu zaman reklam amaçlı veriliyor. Kullanıcının ayırt edebilmesi lazım.

Kişisel web siteleri ve yazıların yanısıra kurumsal siteleri ve yazıları da mutlaka okumak, incelemek lazım. Yabancı dilimiz varsa zaten binlerce sayfa ek bilgiye ulaşabiliyoruz rahatlıkla. Bilgilenmek iyi ama sıkça yapılan bir hata bu bilgileri fazlaca ön plana alıp uzman kişiyle olan iletişimimizde problem haline getirmek.

Bir doktorla uygun bir ortamda yüz yüze görüşmekten daha iyi bir bilgilenme ve iletişim olamaz. Ne kadar detaya inersek inelim internet kısıtlı bir ön bilgiden öteye geçemez. Özellikle tıpta, ve hatta özellikle estetik cerrahide. Her insan farklıdır, her estetik ameliyat kişiye özeldir.

Güzel grafiklerle, dürüstlüğü şüpheli uygulama fotolarıyla dolu sitelerden etkilenip sakın ola ki sihirli bir dünya olduğu hissine kapılmayalım. Piyasada kullanılan % 90 cihaz bir işe yaramayan estetik tedavi önerileri sunmaktadır. Hiç bir estetik ameliyat sihirli değnek değildir; adım adım ve milim milim ilerleme kaydedilebilir.

Sağlıklı günler dilerim…