Doktorların TV de yaptıkları konuşmalara 3-5 milyar para ödediğini kaçınız biliyor ? Programcıların sabahtan akşama muayenehane ve cep telefonlarımızı arayıp satış yapmaya çalıştığından haberdar mısınız ? Ben kendi çevremde sorguladım, kimselerin haberi yok. Yani izlediğiniz bir reklam yayını. O doktor kardeşimiz bir iş becerdiği için değil, reklama tenezzül edip parayı bastırdığı için çıkmış orada konuşuyor. Doktor reklam yapmaz, tüccarlık yapmıyoruz biz. Çok seyrek olarak hakkıyla bir başarıya imza atan istisnalar da var tabii, çıkıp TV de konuşmaya hak kazanmış, devede kulak misali.

Peki derdi ne ? Derdi para kazanmak. Bir iki üç TV programı, birkaç da gazete-dergi köşe yazısı derken meşhur doktor oluyorsunuz. Halk sizi önemli işlere imza atan başarılı bir doktor zannediyor. Hastanız artıyor, gelsin paralar.

Medya ve niteliksiz doktor el ele vermiş halkı dolandırıyor. Bu iş doktorla da sınırlı değil muhakkak. Ben işin tıp kısmını bildiğim için bu yorumu yapabiliyorum. Cahil toplum, ülkemizde okumuşlar da cahil elbette, bu tip basit programlarla ve yayınlarla doktorunu seçebiliyor. Niteliksiz doktor o kadar ileri gidebiliyor ki kendini ülkemiz sınırlarını da aşıp dünya çapında doktor ilan ediveriyor !

Nerede dernekler, nerede Sağlık Bakanlığı ?

Şimdi lütfen bir doktor programı izlerken bir reklam yayını izlediğinizi fark edin. Soruların önceden spikere verilmiş olduğunu ve reklam amaçlı sorulduğunu bilin. En iyi kanallarda, en meşhur programcıların bu işe alet olduğunu bilin. Ayni anda bir sürü kanalda doktorların konuşuyor olması trajikomik bir durum değil midir ? Doktorun harcadığı paraya bak ! Medyanın kazandığı paraya bak ! Vatandaşın ödediği paraya bak en doğrusu, destekçisi sistemin sizlersiniz!