Soğuk Havalar ve Cildimize Etkisi

Soğuk Havalar ve Cildimize Etkisi

spguk-havalarin-cildimize-etkisiCiddi bir soğuk hava dalgasıyla karşı karşıyayız. Aşırı soğuk  ayni sıcak gibi ciltte ve dokularda önemli hasarlara yol açabilmektedir. Önce yüzeyel hafif kızarıklık şeklinde başlayan bu hasar dokuların tamamen donup kaybedilmesine dek varan bir yelpazeye sahiptir.

Özellikle kulak, burun ve parmaklar gibi uç organlar etkilenir. Dolaşımı donma etkisiyle bozulan bu uç organlarda geri dönüşümsüz hasarlar oluşabilir. Uygun kıyafetle korumak, bu kısımların ıslanmasını engellemek ve soğuğa maruz kalma süresini kontrol etmek esastır.

Estetik ameliyat geçirmiş alanlar normal dokudan da daha hassas olabilirler. Duyu kayıpları olan deri bölgelerindeki hasarı fark etmemiz bile imkansızdır. Ağrı, rahatsızlık hissi oluşmayacaktır, benzeri tablo diabetik hastaların duyusu olmayan ayaklarında gerçekleşir. Kocaman yara açılır ama hasta ancak eve gelip ayakkabıyı çıkarttığında fark eder sorunu. Ağrı yoktur çünkü.

Cildi yağlı kremlerle desteklemek iyi bir seçenek olacaktır. Yaz kış estetik müdahaleler yapılabilir ama kendinizi korumak koşuluyla.

Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası