5-10-20 Kilo gibi kilo alıp vermelerde derimiz çoğu kez rahatlıkla adapte olabiliyor fakat morbid obezite dediğimiz 50 ve 100 kiloyu aşan durumlarda derimiz maalesef eski formuna ulaşamıyor. Genel cerrah meslektaşlarımızın tarafından yapılan mide ameliyatları sonrası yaklaşık 1 yıllık süreçte gerçekten bu büyük rakamlarda kilo vermeler mümkün olabiliyor.

Zayıflama süreci kontrol altına alınıp stabil hale geldikten sonra  ise yüksek oranda kilo verme sebebi ile sarkan derilerin alınması yani bir estetik cerrahi işleminin uygulanması gerekiyor. Kadın hastalar için ise sadece sarkan deri değil sarkan meme de önemli bir sorun. Sarkan memenin yeniden düzgün ve formda bir meme haline dönüştürülmesi, bununla birlikte karın, uyluk ve kalça bölgelerinin yeniden düzenlenmesi mümkün.
Kaçınılmaz olan durum ise maalesef hastaların bu uygulamaların yapıldığı bölgelerdeki uygulamaların büyüklüğünde çizgi şeklinde izler taşıması.

Bu uygulamalar için süre, alınıp verilen kiloya paralel olarak kişiden kişiye değişebilmekte olup 3-5 saat sürebilen ve birkaç seans sürebilen ameliyatlara ihtiyaç duyulabilmekte. Bu işlemlerin tamamlanması sonrasında hastalar,  hem iyi bir vücut formuna kavuşup, hem de giyilen kıyafetlerin normal beden ölçülerinde taşıyarak oldukça iyi görünüme ulaşabilmektedirler. Bu nedenle estetik cerrahlar olarak genel cerrah arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği mide ameliyatlarına ikinci bir işlem olarak estetik uygulamanın da eklenmesini öneriyoruz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.