Estetik burun ameliyatlarında değişik teknik ve teknolojik yenilikler sunulmaktadır. Yeniliklerin başında kompüter bazlı planlamalar gelmektedir. Bu planlamalar hasta ve hekim ilişkisi ve yapılacak işlemin açıklanması için faydalı olabilir, ancak temel unsur cerrahtır. Cerrahın estetik görüşü ve becerisi sonucu belirler.

Konka adını verdiğimiz burun içi etlerin kesilerek alınması işlemi artık nadir olarak gerekmektedir. Radyofrekans koter ile konkaların büzüştürülmesi işlemi yapılabilmektedir.

Kemiklerin keskilerle kırılması yerine özel titreşimli testerelerle kesilmesi olasıdır.  Ameliyat süresini uzatarak hastanın gereksiz fazla anestezi almasına sebep olur. Ameliyat masraflarını arttırır. Hekimler arasında reklam amaçlı kullanımı yaygındır.

Ameliyat içinde uygulanan cerrahi teknik gelişmeler hepsinden önemlidir. Detaylarını burada aktarmak oldukça zor elbette. Estetik ve fonksiyonel sonuçları güzelleştirebilmek için cerrahlar tecrübelerini paylaşarak teknikleri her geçen yıl daha iyi noktalara taşımaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.