Estetik bir yüzün şifresini çözmek için insanlar yüzyıllardır uğraşmaktadır. Yüzün estetik oranlarını tanımlayan en ciddi çalışmalar ünlü İtalyan bilim adamı Leonardo da Vinci (1452-1519) tarafından yapılmıştır. Burun, gözler, kulak , alının biribirine oranları, yüz içindeki oranları detaylı tariflenmiştir. Aradan geçen bunca zamana rağmen geçerliliğini korumaktadır.

Günümüz bilgisayar teknolojisiyle estetik ve güzel kabul edilen insanların çeşitli uzuvları bir araya getirildiğinde son derece tuhaf ve kötü görüntüler elde edilmektedir. Bu gerçek de yüz komponentlerinin tek tek güzel görünmekten çok birbiriyle uyumunun önemine işaret etmektedir.

İyi bir estetik cerrahi eğitimi almış Plastik Cerrah yüzünüzün tek bir noktasına bakıp hedeflenmez. Yüzünüzü bir bütün olarak değerlendirip sorununuzu yüze estetik uyum sağlayacak şekilde çözer. Yüzün estetik oranlarının oluşturulması, Estetik Plastik Cerrahi uygulamalarda esastır.

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.