Yaşlanan yüzde derinleşen hatların giderilmesi ve yüze genç ve estetik görünüm kazandırılabilmesi için en sık uygulanan yöntemlerin başında dolgular gelmektedir. Hazır maddelerin enjeksiyonu ya da vücuttan hazırlanan yağ doku enjeksiyonları yapılabilir.

Hazır maddeler: Kalıcı dolgular son derece tehlikelidir. Durdurulamayan doku reaksiyonları ve iltihaplanmalara yol açabilmektedirler. En güvenilir dolgu gurubu hyalüronik asit içerikli olanlardır. Bu madde zaten vücudumuzda bağ dokuda var olan bir maddedir. Bu tip dolgular vücuda girdikleri andan itibaren vücut tarafından yok edilmek üzere saldırıya uğrarlar. Dolgunun içerik maddesinin konsantrasyonuna ve özelliklerine bağlı olarak 6 ay ile 18 ay civarında tamamen yok olurlar. Kazanılmış olan estetik sonuç da ilk başlanılan noktaya döner. Eğer sonucun devam etmesi istenirse işlem tekrarlanır.

Yağ doku: 2-3 mm kalınlığında bir kanül ile karın veya uyluktan alınan yağ doku ve kök hücreler özel enjeksiyon iğneleriyle yüze transfer edilir. Dolgu satın alma masrafı olmaması ve kalıcı sonuç verebilmesi önemli iki avantajıdır. Dezavantajları ise anestezi ve ameliyathane koşulları gerekmesi ve işlem sonrası morluk oluşmasıdır.

Hangi tip bir işlemin en iyi estetik sonucu sağlayacağını belirleyebilmek için lütfen Estetik cerrahınızla temasa geçiniz.

 

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.