Yüz kemikleri estetik yüz görünümünün temelini oluşturur. Oranları ve çıkıntıları uyumlu bir iskelet alt yapı olmadan güzel bir yüz düşünülemez. Alın kemiği yapısı ve açıları, elmacık kemiklerinin çıkıntı oranı, üst ve alt çenenin büyüklüğü ve birbirine uyumu, çene ucu yapısı başlıca önemli estetik kemik unsurlardır.

Yüz-Kemik-Konturlarının-DüzeltilmesiKemik yapıda kabaca düşünündüğümüzde fazlalık çıkıntıların alınması, eksik alanların ise doldurulması temeldir. Ancak yüzün son derece kompleks yapısı nedeniyle yapılacak işlemler ve planlamalar çok kolay olmayabilir. Estetik görünümü oluşturabilecek alt yapıyı hayal edebilmek gerekir.

Eksik kısımların tamamlanması ve güçlendirilebilmesi için ya vücuttan parça alınmalı yada silikon ve benzeri hazır malzemeler kullanılmalıdır. Kişinin hendi dokularının kullanılması yeniş bir iz yeni bir yaralanma bölgesi oluştururken ek maliyet gerektirmez. Hazır malzemeler uygulama kolaylığı sağlar, ek maliyet getirir ve iltihaplanma riski taşırlar.

Yüz hatlarının cinsiyetle uyumlu olmaması da önemli bir estetik sorundur. Örneğin zarif bir bayanın güçlü büyük bir çenesi olması düşünülemez, çünkü bu maskülen bir özelliktir. Cinsiyet değiştiren bireylerde bu tür estetik sorunlara daha yoğun rastlanmaktadır. Bu bireyler karşı cinsiyet görünümünü kazanabilmek için birden fazla yüz kemik estetiği ameliyatı geçirmek zorunda kalabilirler.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.