Yaşla birlikte elimiz de yüzümüz gibi cilt ve cilt altı dokularının incelmesine, azalmasına bağlı olarak kırışık, buruşuk bir görünüm alır ve estetik ve canlı görünümünü kaybeder. Daha önce çok daha az belli olan damarlar, tendon adı verilen hareketi sağlayan kirişler görünür hale gelir. Vücuttaki hormonal değişimler ve yıllardır süregelen güneş etkisiyle özellikle el sırtlarında pigment değişiklikleri ve beneklenmeler de ortaya çıkar. Kötüleşen estetik görünümü bozulan pigment yapısı daha da problemli hale getirir.

Güncel estetik cerrahide elin yaşa bağlı estetik bozulmasına en iyi çözüm yağ enjeksiyonudur. Kişinin kendi karın, uyluk veya kalça bölgesinden alınacak yağ özel yöntemlerle hazırlanır. El üzerine enjekte edilen bu yağ doku dolgu etkisiyle girinti çıkıntıları yok eder ve kırışıklıkları giderir. İçerisinde bol miktarda kök hücre barındırıyor olması nedeniyle eldeki pigment bozukluklarına karşı tamir gücü yüksektir.

Ele aktarılan yağ hücrelerinin yaşamayı başaran kısmı kalıcı olarak varlığını sürdürür. Hazır dolgu maddeleri yaklaşık 12 aylık bir kalıcılık sağlarken kendi yağınızla ömürboyu estetik kazanım sağlanabilecektir. Sonucu önceden görmek, yaşamak isteyenler için hazır dolgu maddelerini bir kez yaptırmalarını önerebilirim, ancak daha iyi sonuç yağ dokunuzun enjeksiyonuyla alınabilecektir, unutmayalım.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.