Yüzümüzün ve yanaklarımızın genetik bir yapısı vardır, fakat elbette alınan kilolar ile birlikte yüzümüzdeki yağ miktarı da artmakta. Bununla birlikte bir gurup insanda vücut kiloları olmamasına rağmen yanaklarındaki şişlikten dolayı kilolu görünebilir veya kilolu olmasına rağmen yüz yapısı nedeni ile zayıf görünebilir. Bu tip durumlarda kişinin yüz görünümünü alınan veya verilen kilolarla pek değişmeyecektir.

Yanakların çok şiş olarak görünmesi gibi çok çökük görünmesi de sağlıklı ve estetik bir görünüm oluşturmayabilir fakat elmacık kemiklerinin oluşturacağı hafif kontur yüze çekici ve estetik bir görünüm katacaktır.

Kilolu olmayan ve yanak şişliği ve dolgunluğundan şikayetçi olan hastalar için ağız içinden yapılan küçük bir kesi ile yüzde şişlik görünümü veren fazla yağlar çıkarılabilir ve hasta istenilen estetik görünüme kavuşturulabilir. Bu uygulamalarda dışarıdan hayal etmek güç olsa da yanakta tüm yönlere yayılmış ve ceviz boyutuna ulaşabilen yağ kitlelerine bulunabilmektedir.

Yanak içinden yapılabilen ve oldukça kolay sayılabilecek bu ameliyatla yüzdeki gereksiz şişlikler yok edilerek yüze konturlu, estetik ve çekici bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.