Kış aylarına girmekte olduğumuz günlerde uzun süreli burun damlası kullanımının çok çok sakıncalı olduğunu hatırlatmak isterim. Burun damlaları nefesimizi gerçekten çok etkili bir şekilde açan ilaçlardır, ancak 4-5 günden daha uzun süre kullanılmaları son derece tehlikelidir. Burnunuzun estetik ve fonksiyonel problemlerini geçici uygulamalarla çözmeye çalışmayınız ! Burun içi eğrilikler, açı bozuklukları, estetik ve fonksiyonel şekil bozuklukları cerrahi olarak düzeltilmelidir. Burun damlası nezle, grip ve sinüzit atağı gibi ani gelişen hastalıklarda kullanılmalı ve hastalık iyileşir iyileşmez uygulama sonlandırılmalıdır.

Uzun süre kullanılması burun boşluklarını döşeyen mukozalarda kalıcı değişikliklere yol açar. Burnun fizyolojik reaksiyonlarını alt üst eder. Bu değişikliklerin oluştuğu burunlarda estetik ve fonksiyonel cerrahi girişimler de başarısız olmaya adaydır. Burun damlası kullanımı hem çok etkili, uygun kullanılmadığında da çok çok risklidir; unutmayalım.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.