sıcak-günlerde-estetik-cerrahi-girls-1107329_1280“Sıcak aylarda estetik ameliyatlar yapılmaz” düşüncesi yanlış. Her estetik ameliyatın bir nekahat dönemi var ve bu dönemde estetik ameliyatlı  kişiler dinlenmeli. İster sıcak ister soğuk aylarda ameliyat olalım eğer aktivitemizi biraz azaltmaz isek durum sıkıntılı. Tercihen ev ortamında yaklaşık bir hafta kadar dinlenmek gerekiyor. Bu sürede oluşan şişlik ve morluklar da geçeceği için sosyal açıdan daha kabul edilebilir estetik görünüm de elde edilebilecektir.

Ciltte zımparalama (dermabrazyon) ve lazer işlemleri için ideal dönem sonbahardır. Estetik sonucun iyi olabilmesi için dokuların güneşten korunması gerekecektir. Yüz, baş boyun, eller ve kolların  yaz aylarında güneşten korunması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle müdahale edilmemesi yerinde olacaktır.

Yaz aylarında estetik ameliyatlar daha fazla sayıda yapılmaktadır. Bu estetik ameliyatlar sonrasında yeterli sıvı tüketmek ve sıcağa ve keskin güneş ışınlarına karşı önlem almak gereklidir. Öğlen güneşi örneğin aslında herkese zararlıdır ve hepimizin korunması gerekir.

Sonuç olarak yaz aylarında yapılan estetik ameliyatlarda kendimizi koruduğumuz ve gerekli önlemleri aldığımız sürece bir sorun olmayacaktır.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.