Popo Büyütme Estetik Ameliyatları

Popo Büyütme, tıbbi terimiyle ‘Gluteal Augmentasyon’ iki türlü yapılabilir. Bir seçenek vücuttan alınacak yaklaşık 300-500 cc yağ dokunun bölgeye enjeksiyonudur. İkinci seçenek ise silikon özel protezlerin kullanımıdır.

Kişinin estetik ihtiyaçlarına ve dokuların durumuna bağlı olarak her iki seçenek de birbirine üstün olabilir. Yeterli yağ dokusu olmayan zayıf yapılı bir kişide silikon protez daha üstün estetik sonuç verecektir örneğin. Silikon gibi yabancı bir cisim kullanmanın bazı sakıncaları olabilir. En başta iltihaplanma riski gelir. Uzun sürede ise doku uyum ve reaksiyonu problemleri olabilir. Silikon çok uzun yıllardır denenmiş ve estetik ameliyat için kullanımı uygun bir materyaldir. Yine de seyrek olarak dokunun aşırı reaksiyonuyla karşılaşılabilir. Estetik silikon protez uygulamalarının en güzel yönü bir sorun oluştuğunda çıkartılabilmeleridir.

Yağ dokusu kalıcıdır, ancak çoğu kez belli bir oranı emilerek yok olur. Estetik açıdan tek bir enjeksiyon seansı yetersiz olursa ikinci hatta üçüncü bir uygulama seansı gerekebilir. Protez maliyetinin de ortadan kalkması ayrı bir avantaj sağlayacaktır. Yağ enjeksiyonu yüze, ellere, baldır bölgelerine estetik amaçlı olarak yapılabilir. Canlı kök hücreler içermesi önemli bir avantajıdır.

Bu yazıyı okuyanlardan bazılarınızın “Tek eksiğimiz popo estetiğiydi” diye tepki göstereceğini tahmin ediyorum. Estetik ameliyatlar insan mutluluğuna hizmet ediyor, kızmayın. Keşke insanlar bu tür ayrıntılara takılmadan mutlu olabilseler.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.