Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahinin Yüzüncü Yılı

Dünyada bir yüz yıllık deneyime estetik cerrahlar damgalarını vurdular. Estetik cerrahinin doğuşu maalesef savaş kökenli. Savaş yaralarını tedavisiyle başlayan serüven bugün milyonlarca insanın hizmetine ulaşmış durumda.

Savaş yaralanmaları üzerinde elde edilen engin yumuşak doku tecrübesi estetik cerrahinin doğumuna yol açtı. Bugün bizler hala tümör, yaralanmalar ve doğumsal anormallikler gibi pek çok değişik alanda faaliyet göstermekteyiz. Bu alan Rekonstrüktif Cerrahi; yani yeniden yapma, oluşturma esaslı faaliyet alanımız. Gençleştirmek, güzelleştirmek ve vücuttaki çeşitli  görsel sorunları gidermekle uğraşan işlemlerimiz ise Estetik Cerrahiyi oluşturmakta.

Dünyaya parelel olarak da ülkemizde de öncü doktorlarımız ve cerrahlarımız an ve an yenilikleri uygulayarak ülkemiz insanına hizmet sunmakta. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi derneğimiz 55 yıllık bir geçmişe sahip. Hacettepe Üniversitesi bünyemizde 50 yılı aşkın bir süredir Estetik Cerrahi hizmeti verilmekte.

Estetik pazarının büyümesiyle birlikte tüm yandaş branşlardaki cerrahlar da pastadan pay alma yarışına girdiler. Tıp sektöründe dahi olmayan kişiler çeşitli isim ve ünvanlarla hizmete başladılar. Her şey bizim insanımızın iyiliği için. İşini iyi yapan herkese de bir pay çıkabilir elbette, ama yüzyılın tecrübesini de lütfen bir kenara atmayalım ve bilinçli seçim yapalım.

Taklitlerimizden sakınınız. Doktorunuzun estetik cerrah olup olmadığını lütfen sorgulayınız !

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.