Elmacık kemiği ve göz çevresi yapısının estetik yüz görünümüne katkısı çok önemlidir. Yaşlanan yüzde elmacık kemiği üzerinden alt göz kapağına uzanan yağ doku yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir. Göz altı boşalır ve yumuşak estetik görünüm yerini sert kemik kenarına bırakır. Bu yığılmaya dudak ve burun çevresindeki katlantının derinleşmesi eşlik eder.

Yüz GermeAlt göz kapağı estetiğiyle birlikte veya kaş germe işlemlerine eşlik ederek orta yüz germe estetiği uygulanabilir. Bu estetik işlem esnasında yağ doku normal yerine taşınarak tespit edilir. Fazlalık deriler çıkartılabilir.

Orta yüz germe sınırlı yüz yaşlanmasında etkilidir. Daha ağır estetik deformitelerde ve ileri yaş yüz gençleştirme işlemlerinde tam yüz germe işlemini tercih etmek gerekir.

Kremlerin, tuhaf cihazların ve tuhaf  ip tekniklerinin anlamlı estetik etkilerinin olmadığını sanırım artık hepimiz biliyoruz ve sizler de bu tuzaklara düşmüyorsunuz.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.