Meme Küçültme Estetiğinde Önemli Unsurlar nelerdir?

Meme küçültme ameliyatlarında hastanın vücut yapısına, vücut şekline ve boyuna göre memenin boyutunu ayarlamak en önemli etken. Yani belirli boyutta bir meme bir göğüs kafesinde büyük görünebilirken bir diğer kişide küçük bile görünebilir. Bu nedenle vücudun yağ dokusu, karnın durumu ve omuzların yapısına göre memenin boyutunun kişiye özel olarak ayarlanması gerekmektedir.

İz Kalır mı?

Meme küçültme ameliyatlarında izsiz herhangi bir sonuç elde etmek maalesef mümkün değil. Meme küçültme ameliyatlarında, meme büyütme ameliyatlarına oranla daha belirgin iz kalabilmektedir ancak meme şekil aldıktan ve güzel bir meme görünümünü aldıktan sonra hemen hemen hiç kimse bu izlerden şikayetçi değildir.

Meme Hastalıklarının Takibi

Meme küçültme ameliyatları sonrasında kanser ve benzeri tümörlerin takibi de devam edilebilmektedir. Hasta, meme küçültme ameliyatı öncesinde olduğu gibi sonrasında da yine aynı şekilde genel cerrahı ile görüşüp takiplerini yaptırarak memenin yeni şekli ve yeni yapısıyla da herhangi bir gelişme olup olmadığının saptamasını yaptırabilir.

 

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.