Çağımızın hastalığı kanser. Meme kanseri her kadının korkulu rüyası. Meme kanseri tedavisindeki en önemli gelişme anında rekonstrüksiyondur. Genel cerrahi- Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi işbirliğiyle en başından daha iyi bir estetik sonuç için ameliyat birlikte planlanır. Meme başının ve derinin korunabilmesi için çaba sarf edilir. Korunan bu kılıf içine silikon protez veya kişinin kendi dokusu kullanılarak yeni bir meme oluşturulur.

Daha kötü bir durum meme başı ve bir miktar meme derisinin de birlikte  alınması zorunluluğudur. Bu kez şişirmeli bir silikon protez veya yine kişinin kendi dokusu seçilir. İkinci bir aşamada ise meme başı yapımına geçilir. Diğer memenizin estetik olarak kötü durumda olması durumunda bu memeye de estetik ameliyat uygulanarak memeler eşitlenebilir.

Artık geçmiş dönemlerdeki eksik bir memeyle bir ömür yaşama zorunluluğu tarih oldu. Estetik görünümünüzü elimizden geldiğince normale yakın oluşturabiliyoruz. Daha önceden memesi alınmış hastalarımız için de başka çözümler sunabiliyoruz. Hepinize geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.