Estetik meme büyütme ameliyatı silikon protezle yapılmaktadır. Kas altı veya meme altına yerleştirilen bir protezle meme hacim artışı sağlanabilir. Yabancı bir cisim kullanıldığı zaman enfeksiyon riski artar. Enfeksiyon, kanama gibi komplikasyonlar geliştiğinde protezin çıkartılması zorunlu olabilir. Daha az oranda kapsül kontraktürü adı verilen yavaş ama özellikle estetik açıdan problemli bir tablo gelişebilir. Bu durumda da protezin çıkartılması uygun olabilir.

Protez konulduğu kesi hattından ayni şekilde dışarıya çıkartılır. Tüm değişiklikler bir kaç hafta içinde gerileyerek mevcut iz dışında eskiye dönüş tamamlanır.

Estetik meme küçültme ameliyatlarında meme dokusunun yeniden şekillendirilebilmesi için kesilmesi, fazla dokuların alınması gerekir. Bu işlemler yapılırken memede daha fazla iz kalır. Çoğu kez ters T şeklinde izler oluşur.

Vücutla bağlantısı kesilerek atılan meme dokuları tekrar yerine iade edilemez. Estetik olarak gereğinden fazla küçülen memelerde tek çare silikon protezle büyütmek olabilir. İzler zaten kalıcıdır.

İki yöntemi kıyaslayacak olursak meme küçültmede geri dönüş daha zor hatta bir anlamda imkansızdır.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.