Meme Asimetrisi ve Estetik Çözüm Önerileri 

Bayanlarda meme asimetrisi oranı % 50 civarında. Yani her iki bayandan biri asimetrik. Pek çok durumda asimetri çok az olduğu için estetik açıdan rahatsız edecek boyutlara ulaşmıyor. Ancak durum bazen estetik bir cerrahiyi gerektirecek kadar ciddi olabiliyor. 

Ne gibi ihtimaller var ve nasıl çözebiliriz sistematik olarak gözden geçirelim : 

  1. Her iki meme büyük ama asimetrik
  2. Her iki meme normal boyutta ama asimetrik
  3. Her iki meme küçük ve asimetrik
  4. Bir meme normalden küçük diğer meme normalden büyük
  5. Bir meme normal diğeri normalden büyük
  6. Bir meme normal diğeri normalden küçük

41664987 - healthy young thinking woman in glasses looking up on blue background with empty copy spaceBüyük memelerden fazlalık dokuları çıkartarak normal boyuta indirmek ve şekillendirmek gerekir. Küçük memenin büyütülmesi için elimizdeki çözüm meme protezi uygulamalarıdır. Her iki meme de küçük ancak boyutları farklı ise daha küçük memeye biraz daha büyük protez uygulanarak normal boyut ve estetik güzel şekle ve simetriye ulaşmaya çalışılır. Boyutları normal ama şekilleri bozuk olan memelerde meme şekillendirici ameliyatlar yapılarak meme dokusu çıkartılmadan işlem gerçekleştirilir. 

Meme asimetrisi ameliyatları genellikle 1-4 saat civarında sürer. Hemen hiç bir zaman tam simetri ve eşitlik sağlanamaz. Üç boyutlu özgün meme dokularındaki deformitenin zor fark edilir düzeye gelmesi estetik kazanımın temel hedefidir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.