1-Yaz-kış fark eder mi ?

Pek çok estetik ameliyatta olduğu gibi, yaz-kış fark etmez. Önemli olan ameliyat sonrasında 7-10 günlük bir istirahat dönemi ayırmaktır.

2-Meme ameliyatından sonra süt verebilir miyim ?

Süt kanalları ile meme başı ilişkisinin tahrip edilmediği estetik ameliyatlar sonrasında süt verebilirsiniz. Sütün gelmesi işlemi son derece kompleks hormonal olaylara bağlıdır. Ameliyat olmamasına rağmen bir gurup hastada emzirme işlemi gerçekleşmez. Devasa büyük memelerde zorunlu olarak meme başı ilişkisi tahrip edilmek zorunda kalınabilir. Bu durumda Estetik cerrahınız Size bilgi verecektir.

3-Çocuğumu emziriyorum, meme ameliyatını ne zaman planlamalıyım ?

Meme dokuları gebelik ve emzirmeyle büyür ve şekil değiştirir. Emzirmenin tamamlanmasından en erken 3-6 ay sonra estetik ameliyatın planlanması daha iyi sonuç verecektir.
4-Memelerim çok büyük ancak aile planlamam tamamlanmadı. Nasıl davranmalıyım ?

Memelerin tekrar deforme olmaması için tüm doğum ve emzirme işlemlerinin bitmiş olması ideal olur. Ancak gerçekten büyüklük nedeniyle rahatsız olan bir bayanın yıllarca bu duruma katlanması çok zor olabilir. Karar kişisel olmakla birlikte estetik ameliyat sonrası emzirebileceğinizi unutmayınız.

5-Silikon protez takılınca sütüme zarar gelir mi ?

Silikon protez estetik meme büyütmenin vazgeçilmez aracıdır. Protez memenin altına yerleştirilir ve meme dokusuyla madde alışverişi yoktur. Silikon süte geçerek bebeğe zarar vermez.

6-Silikon protezle estetik yaptırdıktan sonra hamilelik şeklini bozar mı ?

Meme şekli değişimi hormonal ve genetik faktörlere bağlıdır. Eğer ki meme şekliniz gebelik, emzirme ve ilerleyen yaşla büyük bir değişime uğrayacaksa protezin olumlu veya olumsuz etkisi olmaz. Yapısal olarak memelerinizde büyük bir değişim olmazsa mevcut şekil tam anlamıyla korunacaktır.

7-Meme estetik ameliyatından ne kadar sonra havuza, denize girebilirim ?

Genellikle bir haftalık süre yeterli olmaktadır.

8-Meme estetiğinden ne kadar sonra spor yapabilirim ?

Meme estetik ameliyatları içerisinde spor açısından en çok dikkat edilmesi gereken kas altı protez uygulamalarıdır. Hafif sporlar 3-4 hafta, kol gücü gerektirecek ağır sporlar 2-3 ay sonra başlanabilir.

Protez kullanılmayan estetik meme ameliyatlarında hafif sporlar 1-2 hafta, ağır sporlar 3-4 hafta sonra zarar vermez.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.