Karın germe ve meme estetiği ameliyatları için en doğru zamanlama doğumlardan sonra olmasıdır. Ancak bu planlama her zaman mümkün olamayabilir. Daha hiç doğum yapmamış genç bir bayanın yıllarca mevcut deformitesiyle yaşamasını beklemek haksızlık olur. Bazen ise planlı veya plansız yeni bir gebelik ameliyat sonrası döneme isabet edebilmektedir.

Meme ameliyatları sonrasında istisnai durumlar haricinde süt vermek mümkündür. Gebeliğe bağlı hormonal değişimlerle memelerdeki deformasyon ameliyatın estetik sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Böyle bir etkileşim olması durumunda süt verme işleminin bitmesinden 6 ay kadar sonra durumu değerlendirerek gerekirse yeni bir şekillendirme ameliyatı planlanabilir.

Karın germe ameliyatlarından sonra hamilelik oluşması halinde karın yeniden genişleyip büyüyebilecek kapasiteye sahiptir. Memelerdeki değişime benzer şekilde deformasyon oluşması halinde yeniden şekillendirilebilir. Yine en az 6 ay bekleme süresi olmalıdır.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.