Beni son derece hayrete düşüren olaylardan biri estetik meme büyütme ameliyatı geçirmiş kültürlü, aydın insanların bile memesinin içinde kaç cc, ne marka silikon protez olduğunu bilmemesi.  Aslında bir önemli bilgi daha protezin meme altında mı yoksa kas altında mı olduğu bilgisidir. Hekim arkadaşlarımızın da bu bilgi eksikliğinde rolü olduğunu düşünüyorum. Protezlerin içinden çıkan kitapçığı ve proteze ait özel üretim etiketini hastalarına teslim etmiyorlar çoğu kez.

Yakın zamanda yaşanan Fransız kökenli kanserojen olabilecek yapıda PIP marka protez skandalıyla estetik dünyası çalkalandı. Hastalar panikle doktorlarına koştular. Bu marka protezi hiç kullanmadığım ve tüm hastalarıma protez etiketini teslim ettiğim için hiç etkilenmediğimi belirtmek isterim.

Memenize yerleştirilen protezin üretim etiketini özenle ömür boyu saklayınız. Estetik Cerrahınızla konuşarak nasıl bir yöntem uygulandığını lütfen öğreniniz. Eğer hala içinizdeki protezin markasından şüpheniz var ise, değiştirilmesini sağlamanızda büyük yarar olabilir. Unutmayalım, estetik girişimler diğer operasyonlardan farklı değildir. Risklere dikkat etmek gerekir. Özen ve dikkat estetik ameliyatlardaki riskleri minimuma indirir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.