Güneş, hayatımızın vazgeçilmez objesi, varlığımızın temeli.
Güneş ışınlarının fazlası ne yazık ki vücudumuza ciddi zararlar veriyor. Bebekliğimizden itibaren güneş alıyoruz, bu birikim yıllarca devam ediyor. Güneş D vitamini sentezlememizi sağlıyor. Bu çok önemli yararlı etkinin tam karşısında ise cildimizi yaşlandırması estetiğimizi bozması ve hatta daha da ötesinde deri tümörlerine yol açması yer alıyor.
Bayanlar bir yandan yüz ve vücut estetikleriyle ilgili pek çok uğraş verirken, bir yandan da farkına varmadan bu gizli düşmanın olumsuz etkileri altında kalıyorlar. Güneşten korunalım . Güneş koruyucu kullanalım, ama tek başına yeterli olmayacaktır. Öğlen saatlerinde güneşe çıkmamak, çıkmak zorundaysak şapka, şemsiye gibi fiziksel bariyerler kullanmak çok iyi olacaktır.
Solaryum kelimesini aklımızdan silelim, aman, ne olur, sakın ha !!!
Güneşten korunalım. Hem estetiğimizi, gençliğimizi koruyalım, hem de cilt tümörlerini önleyip sağlıklı kalalım. Unutmayınız, açık tenli ve az pigmentliyse deriniz çok çok önemlidir sizin için güneşten korunmak.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.