Estetik meme büyütme ameliyatlarının en başarılı ve risksiz yöntemi silikon protezlerin kullanımı.  Yabancı cisim kullanmayı aslında hiç sevmiyorum ancak meme büyütmede kaçınılmaz bir tercih.

Meme protezi kullanmadan bir büyütme işlemi gerçekleştirilemez mi?

Aslında yöntemler var ancak çok daha fazla riskli. İlk akla gelecek yöntem vücuttan yağ alarak memeye enjekte etmek. Yani estetik büyütmeyi yağ enjeksiyonu ile sağlamak. Diğer bir yöntem vücuttan doku hazırlayarak meme bölgesine taşımak. Bu yöntem vücudun diğer bölgelerini zedeleyeceği ve önemli izler bırakacağı için kanser sonrası meme rekonstrüksiyon ameliyatları haricinde uygun değil.

Yağ enjeksiyonuyla daha zor olmakla birlikte estetik meme büyütme sağlanabilir ve yabancı cisim kullanmama avantajı sağlanabilir. Benim ana endişem meme kanseri konusu. Tetkiklerde ciddi karışıklıklara yol açabilmekte. Meme kanseri çok sık görülüyor bildiğiniz gibi ve erken tanı hayat kurtarıcı.

Memeye verilen yağ kanser riskini arttırır mı ? Bu da ayrı bir tartışma konusu. Riski arttırmıyor olsa bile tanı karışıklığı yaratması yeterince problem. Yağ enjeksiyonuyla tek seansta 300-400 cc lik bir estetik volüm kazanmak kolay olmayabilir. İkinci hatta üçüncü enjeksiyonlar gerekebilir. Bu detay da çok önemli.

Sonuç olarak ben etkinliği kanıtlanmış bir estetik yöntem olan silikonla meme büyütme taraftarıyım. İyi kalite silikonlarla sorun yaşamıyorum ve güzel estetik sonuçlar elde ediyorum.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.