İdeal vücut kilomuzda olsak bile karın estetiğimiz bozulmuş olabilir. Karın germe nadiren erkeklere uygulanan bir işlem, çünkü karın deformasyonundaki esas etken doğum. Bir veya birkaç doğum karında  önemli değişime yol açabiliyor. Bu deformasyonun şiddetinde genetik ve kişisel faktörler rol oynamakta. Hiç deformasyonu, deride çatlağı olmayan pek çok insan da yok değil. Hamilelikteki kilo değişimi önemli etkenlerden. Büyük veya çoklu gebelikler dezavantaj. Ne kadar çok kilo alıp verilirse deformasyon da o denli ağır olabilir.

karın-germe-woman-591576_1280Sıklıkla karın estetiğindeki sorunlara memelerdeki şekil bozulması da eşlik eder. Aşırı kilolu bayanların ameliyattan önce normal kiloya dönmeleri, eğer başarabilirlerse, çok uygun olur. Yeterince kilo veremeyen ve mevcut durumlarını kabullenen bireyler bu halleriyle ameliyat olabilirler.

Sağlıklı beslenme, uygun spor programları tüm vücuda olduğu gibi karın estetiğine de olumlu etkiler yapacaktır. Ancak herşeye rağmen giderilemeyen fazla deri ve sarkıklığın çözümü karın germe ameliyatıdır. Etraf dokuya yağ emme işlemi de ilave edilerek daha ince bel ve vücut formu oluşturulabilir. Estetik karın cerrahisinin yerini tutabilecek bir cihaz, yöntem henüz geliştirilememiştir.

Çatlayan derinin de tedavisi kozmetik ürünlerle veya bir takım tuhaf kozmetik cihazlarla sağlanamaz. Bana inanmayan ve parası fazla gelenler test edip görebilirler. Derinin çatlamaması için hamilelik öncesi bir tedavi, kozmetik uygulama faydalı mıdır ? Maalesef değildir. Aşırı kilo değişimlerinden kaçınıp genetik kaderinizi yaşamaktan başka çözüm yoktur.

Çatlayan derinin en iyi tedavisi bu alanın cerrahi olarak çıkartılıp atılmasıdır. Karın germe ameliyatının en büyük dezavantajı ağrılı bir ameliyat sonrası döneme sahip olmasıdır. İlk bir hafta insanı ameliyat olduğuna pişman edecek bir sıkıntı yaratır gerçekten. İkinci büyük dezavantajı ise büyük bir kalıcı izle sonuçlanmasıdır. Bu iz ortalama 30-50 cm civarında değişen yatay bir izdir. Külot, mayo altında saklanabilir. Karın şekli düzelip izden şikayetçi olan hastam olmadı açıkcası. İzi dert etmeyiniz.

Sağlıklı günler dilerim. Estetik ameliyat estetik cerraha olunur, unutmayalım. Taklitlerimizden sakınınız ! 🙂

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.