Estetik girişimleri isterseniz dolgu-botoks enjeksiyonları ve cerrahi girişimler olarak ayıralım. Lazer sınırlı ve dikkatle kullanılması gereken bir uygulamadır.

Botoks kasları felç eden bir bakteri toksinidir. Kırışıklıklara yol açan mimik kasların felç olmasıyla cilt düzelir, güzelleşir. Botoks uygulaması devam ettiği sürece kırışıklık oluşumu engellenir, yani yaşlanma kırışıklık açısından geçici olarak durdurulmuş olur. Hazır dolgu maddelerle yapılan dolgu işlemi pasif bir uygulama. Çukur alanın güvenilir maddelerle yok edilmesi; adı üzerinde doldurulması. Yaşlanmayı durdurmak adına etkisi yok. Ancak, ufak bir cerrahi girişim olan kendi yağınızın enjeksiyonu bambaşka bir olay. Bu yağla birlikte yüze canlı kök hücreler de aktarılıyor. Yaşlanmayla yüzden sürekli yağ doku kaybı olduğu bilinen bir gerçek. Yağ enjeksiyonunun yaşlanmayı hiç şüphesiz geciktireceği ortada.

Göz kapağı derilerinin, torbalarının alınması kalıcı bir ilerleme getirir. Yaşlanma devam etmekte elbette ama aradan 10-20 yıl geçşe bile eski deforme görünümden çok daha iyi, düzgün bir görünüme ulaşılmaktadır. En etkili yöntem şüphesiz yüz germedir. Yer çekimi etkisiyle düşen dokular normal pozisyonlarına iade edilir. Deri fazlalıkları giderilir.

 

En iyi ve en faydalı sonuçlara ulaşabilmeniz adına mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve yapılacak uygulamalara bu doğrultuda karar vermelisiniz.

Sağlıklı günler dilerim…

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.