Gerçek anlamada ve kalıcı estetik sonuçlar almak için ameliyatlar rakipsiz. Hem ameliyat korkusu, hemde zaman ve para kısıtlamaları insanları daha basit çözümler aramaya itiyor. Bu da elbette doğal. Ancak basit çözümler ararken kandırılmamaya da dikkat etmek gerekiyor elbette.

Botulinum toksini ve dolgu uygulamaları ufak-orta boy arası estetik ilerlemeler kaydettiren ancak etkili yöntemler. Ufak bir girişime razı olup kendi yağınız yüze enjekte edilirse kalıcı sonuçlar da rahatlıkla elde edilebilir.

Dikenli, emilen-emilmeyen her türlü askı yöntemleriyle sonucun süratle bozulup kazanılan estetik neticenin kaybedilebileceği unutulmamalı. Askı cerrahi bir işlemin parçası olarak yapıldığında dokular birbirine yapışır ve kalıcı estetik sonuçlar elde edilebilir. Dokuyu yerinde tutan geç dönemde yeni şekliyle iyileşmesi ve birbirine yapışmasıdır. Eğer sadece dikişin taşımasına bırakılırsa doku ağırlığı, bir süre sonra dikiş dokuyu keser ve herşey eski haline döner.

Yüzde uygulandığında bile sınırlı etki sağlayan dikişle asma yöntemleri meme, popo gibi belli ağırlığı olan organlarda daha da kısa süreli estetik sonuç verebilir. Düşününüz ki bir günde 10 bin belki daha fazla adım atıyoruz ve her adımımızda vücudumuza bu titreşim yayılıyor.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.