Estetik Cerrahide Dikişle Asma Yöntemleri

Gerçek anlamada ve kalıcı estetik sonuçlar almak için ameliyatlar rakipsiz. Hem ameliyat korkusu, hemde zaman ve para kısıtlamaları insanları daha basit çözümler aramaya itiyor. Bu da elbette doğal. Ancak basit çözümler ararken kandırılmamaya da dikkat etmek gerekiyor elbette.

Botulinum toksini ve dolgu uygulamaları ufak-orta boy arası estetik ilerlemeler kaydettiren ancak etkili yöntemler. Ufak bir girişime razı olup kendi yağınız yüze enjekte edilirse kalıcı sonuçlar da rahatlıkla elde edilebilir.

Dikenli, emilen-emilmeyen her türlü askı yöntemleriyle sonucun süratle bozulup kazanılan estetik neticenin kaybedilebileceği unutulmamalı. Askı cerrahi bir işlemin parçası olarak yapıldığında dokular birbirine yapışır ve kalıcı estetik sonuçlar elde edilebilir. Dokuyu yerinde tutan geç dönemde yeni şekliyle iyileşmesi ve birbirine yapışmasıdır. Eğer sadece dikişin taşımasına bırakılırsa doku ağırlığı, bir süre sonra dikiş dokuyu keser ve herşey eski haline döner.

Yüzde uygulandığında bile sınırlı etki sağlayan dikişle asma yöntemleri meme, popo gibi belli ağırlığı olan organlarda daha da kısa süreli estetik sonuç verebilir. Düşününüz ki bir günde 10 bin belki daha fazla adım atıyoruz ve her adımımızda vücudumuza bu titreşim yayılıyor.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası