Estetik burun ameliyatları sonrasında sonuçlar maalesef her zaman mükemmel değildir. Estetik ameliyat canlı bir doku üzerinde yapılmaktadır ve ameliyat bittikten sonra iyileşme döneminde değişime uğramaktadır. Ameliyat içerisinde mükemmel bir estetik sonuç için organize edilmiş olsa bile, dokular farklılaşarak bu güzel planlamayı yansıtmayacak bir sonuç ortaya çıkarabilirler.

38069199 - the woman with widely open eyes.

Ne kadar iyi bir estetik cerrah olursa olsun, ameliyat içinde ortaya çıkan şişlikler ve kanamalar cerrahı yanıltabilir ve belli bir oranda hata yaptırabilir. Burada önemli olan normal burun anatomisinin korunmasıdır. Ana yapıda sorun olmadığı sürece ikinci daha ufak girişimlerle sorunlar giderilebilir.

Özetle hem hastadan hem de cerrahtan kaynaklanabilir sorunlar. Dünyanın en başarılı estetik burun cerrahlarının bile % 5 kadar bu ikincil revizyon ameliyatlarını yapmak zorunda olduğu bildirilmektedir. Hasta ve estetik cerrah açısından keyifsiz bir durumdur ikinci girişim. Mutsuz olmak yerine cesaretinizi toplayıp estetik cerrahınızla birlikte bu ikinci girişimi planlamanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.