Estetik burun ameliyatlarında tüm ameliyatlarda olduğu gibi hastanın ilk önce güvenliğini düşünmek gerekir. Başka sorunlar var mı, anestezi alması uygun mu gibi tıbbi konular.

İkinci önemli unsur kişi kararlı mıdır , estetik burun ameliyatını kendisi için mi istiyor, istekleri mantıklı mıdır  gibi psikolojik değerlendirmedir.

Tıbbi ve psikolojik olarak hazır hastada estetik burun ameliyatının detayları konuşulabilir. Hastanın detaylı 6 kare foroğrafını çekerek kendisine mutlaka gösteriyorum. Kişinin internetteki örnek burunları, mankenlerin, artistlerin burnunu incelemesinden bin kat önemli bir estetik inceleme sürecidir bu aşama. Çünkü aynada kendi burnunuzu bu kadar detaylı ve değişik açılardan göremezsiniz.

Bu detaylı incelemeden sonra hastama kompüter yardımlı burun değişikliklerini gösteriyorum. Bu aşama sadece hasta doktor iletişimi pekiştirmeye ve ne planlandığının anlaşılmasına yarıyor. Bilimsel açıdan ve ulaşılacak sonuç açısından bir katkısı yok. Keşke hiç bunlarla uğraşmasak, durum çaresiz.

Nefes alma ile ilgili sorunların da detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve eğer ki estetik kazanım dışında gerekiyorsa fonksiyonel girişimlerin de ayni anda yapılması şart.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.