Estetik Burun Ameliyatları Öncesi Planlama ve Hasta Doktor İlişkisi

Estetik burun ameliyatlarında tüm ameliyatlarda olduğu gibi hastanın ilk önce güvenliğini düşünmek gerekir. Başka sorunlar var mı, anestezi alması uygun mu gibi tıbbi konular.

İkinci önemli unsur kişi kararlı mıdır , estetik burun ameliyatını kendisi için mi istiyor, istekleri mantıklı mıdır  gibi psikolojik değerlendirmedir.

Tıbbi ve psikolojik olarak hazır hastada estetik burun ameliyatının detayları konuşulabilir. Hastanın detaylı 6 kare foroğrafını çekerek kendisine mutlaka gösteriyorum. Kişinin internetteki örnek burunları, mankenlerin, artistlerin burnunu incelemesinden bin kat önemli bir estetik inceleme sürecidir bu aşama. Çünkü aynada kendi burnunuzu bu kadar detaylı ve değişik açılardan göremezsiniz.

Bu detaylı incelemeden sonra hastama kompüter yardımlı burun değişikliklerini gösteriyorum. Bu aşama sadece hasta doktor iletişimi pekiştirmeye ve ne planlandığının anlaşılmasına yarıyor. Bilimsel açıdan ve ulaşılacak sonuç açısından bir katkısı yok. Keşke hiç bunlarla uğraşmasak, durum çaresiz.

Nefes alma ile ilgili sorunların da detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve eğer ki estetik kazanım dışında gerekiyorsa fonksiyonel girişimlerin de ayni anda yapılması şart.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası