Burun Estetiği Ameliyatları Sonbaharda Yapılabilir mi?

sonbaharda-burun-estetigiEstetik burun ameliyatı ve pek çok diğer estetik ameliyat için benzer sorularla karşılaşıyorum. Sıcak havada estetik ameliyat yapılır mı, soğuk havada yapılır mı ? Gerçekten güzel ve ince düşünce örnekleri, çünkü hava şartları insan vücudunu zorlamakta her zaman. Ameliyat sonrası sorunları arttırması ve sonucunu da bozması söz konusu olabilir.

Hava koşulları açısından net cevap her mevsim estetik  ameliyat yapılabileceğidir, ancak dış koşullardan 7-10 gün civarında korunmak şartıyla. Yani yazın 40 derece sıcaktan, kışın da eksi 10 derece soğuktan uzak durmak gerekir. Günümüzde evlerimiz bizi bu ekstrem sıcaklıklardan koruyabilecek yapıda; evde biraz sakin bir hayat ve dinlenme dönemi ayırmak yeterli olacaktır.

Sonbahar ve ilkbahar zaten ortalama sıcaklıklara daha yakın sıcaklık değerleri sunmaktadır bizlere, dolayısıyla daha bile ideal bir estetik ameliyat dönemi oluşturabilir.

Yüze lazer, zımparalama uygulamaları gibi güneşten mutlak korunma gerektiren girişimlerde sonbahar tercih edilerek yaklaşık 6 aylık güneşin zayıf olduğu dönem değerlendirilmelidir.

Sağlıklı günler dilerim.