Estetik ameliyatlarda da tüm diğer ameliyatlara benzer yöntemler kullanılmaktadır ve düşük riskler mevcuttur.rings Riskler anesteziye bağlı ve operasyona bağlı olmak üzere iki ana grupta toplanabilir. İşlemin boyutuna bağlı olarak lokal (mevzi) veya genel anestezi tercih edilebilir. Ameliyat ortamında kanama, iltihaplanma oluşabilir. Yara iyileşmesi sorunları yaşanabilir.  Ameliyat sonucu istenilen güzellikte olamayabilir.

Riskleri en aza indirecek şekilde planlama yapılması esastır. Bu amaçla ameliyat öncesinde check-up yapılarak sağlık durumu gözden geçirilmelidir. Sağlıklı bir kişide ameliyat son derece düşük riske sahiptir. Çoğu kez ben bunu bir uçak yolculuğuna benzetiyorum. Risk var ama hedefe ulaşmak için bu küçük riski göğüslemekten başka çare yok !

Aşırı korkular kozmetik ve diğer anlamsız yöntemlerin kullanımını gündeme getirmekte;  estetik cerrahi adayları enerjilerini, paralarını ve motivasyonlarını harcamaktadırlar. Güvenilir ve doğru adımlarla ameliyata hazırlanmak en iyi sonuçları doğuracaktır, lütfen gereksiz korkulara kapılmayalım.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.