Güzelleşme arayışı tarih boyunca kadınların liderliğinde gitmiş ve gidecek. Çünkü kadın ve erkek beyni farklı çalışıyor bu açıdan. Östrojen hormonu ve genetik yapı dişileri daha cesurca estetik arayışına sevk ediyor. Hiç yorulmadan, üşenmeden tüm yenilikleri takip edip korkmadan deneyebiliyor kadınlar.

Çekici görünmek, şık, alımlı, yakışıklı olmak erkeklerin de temel dürtülerinden. Ama biraz daha tembel, çekingen ve korkak davranma eğilimindeler. Günümüzde sadece sosyal yaşantıdan değil iş yaşantısından da kaynaklanan estetik istekler var ve artmakta. En basitinden genç, dinamik, alımlı görüntü düzgün bir konuşma yeteneğine eşlik etmiyorsa presentabl yapı tamamlanamamış oluyor.

Erkek ve kadın fiziksel görüntüleri tamamen farklı, bu nedenle hemen her türlü girişimin de kadınlardan farklı planlanması gerekiyor. Basit işlemler Botoks ve dolgunun, erkeğin ihtiyaçlarına uygun modifiye edilmesi şart. Kaşların, mimiklerin erkek yüzüne yakışır ve uyumlu planlanması lazım.

Burun estetiği erkeklerde sıklıkla gerçekleştirdiğimiz bir uygulama. Nefes alma problemleri eşlik ediyorsa kolaylaştırıcı bir rol oynamakta, çünkü hem solunumun rahatlaması hem de görüntünün düzelmesi bir taşla iki kuş oluyor. Kepçe kulak ameliyatları 5-6 yaşlarında yapılması gereken ameliyatlar. Gecikmiş durumlarda herhangi bir yaşta yapılabilir. Kırk yaş üstü hastalarda yüz ve boyun germe ameliyatları iyi sonuç verecektir. Göz kapaklarındaki fazla deri ve yağların alınması işlemi, yani blefaroplasti, genç ve dinamik görünüm için gereklidir. Küçük çenenin çözümü protezle veya çene kemiklerini öne alarak büyütmek. Tam tersine büyük çene için fazla kemiği almak veya geri kaydırma işlemleri yapılabilir. Baştan gövdeye doğru inerken saç ekimini unutmamak gerekli. Kellik erkeklerin kabusu.

Jinekomasti erkeklerde meme büyüklüğü. Normalden biraz büyük memeden dev boyutta memelere kadar varan bir spektrumda görülebiliyor. Tam bir sosyal sorun. Çözümü liposuction veya meme dokunun çıkartılması şeklinde. Karında sarkma, yağlanma, bel bölgesinde yağlanma özellikle kilolu hastaların problemi. Liposuction ve-veya karın germe gerekebiliyor. Uyluk, diz ve bacak şekil bozuklukları da liposuction ile düzeltilebilir.

Güvenli ve düzgün koşullarda estetik ameliyatlar çok az risk taşımakta. Sizleri üzen deformiteler, sorunlar için mutlaka bir estetik cerrahi uzmanı görüşü almanızı öneririm.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.