endoskopik alın germeYaşlanma ve yer çekimi etkisiyle düşen ve estetik görünümü bozulan kaşların ve alının endoskop yardımıyla küçük cerrahi kesiler yapılarak gerilme işlemidir. Endoskop kullanılmadan yapılan estetik alın germe işlemlerinde saçlı derinin taç şeklinde bir kulaktan diğerine kadar 20-25 cm kesilmesi gereklidir. Bu cerrahi yöntem halen ağır estetik deformitesi olan kişiler için geçerlidir.

Estetik deformite daha sınırlı ise 1-2 cm boyutunda küçük kesilerden endoskoptan yardım alınarak alın ve kaş bölgesinde gerekli işlemler gerçekleştirilebilir. Böylelikle hem daha az iz bırakmak hem de ameliyat sonrasında süratle toparlanmak mümkün olabilir.

Alındaki kırışıklıkların azaltılması, ark yapısını kaybetmiş kaşların gerdirilmesi ve göz çevresi doku yığılmasının ve kırışıklıkların giderilmesi için etkili bir estetik cerrahi yöntemidir. Ameliyat sonrasında fazla ağrı olmaz. Şişlikler iki gün, morluklar bir hafta kadar sürecektir.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.