Elmacık Kemiklerinin İrileştirilmesi

Elmacık Kemiği - Pxby-37871_1280Tıpta zigoma, Türkçede elmacık kemiği olarak adlandırılan yüz kemiklerimizin estetik görünüme katkısı çok büyüktür. Yüz ovalinin tamamlanması, estetik ve çekici bir yüz görünümü için göz çevresi güzelliğini tamamlayan önemli bir unsurdur.

Normalden az çıkıntılı olması çökük, daha yaşlı, yorgun bir ifade verebilir. Normalden fazla çıkıntılı olması da estetik görünümü bozabilir, Kazaklar gibi bazı ırkların karakteristik genetik alt yapılarındandır. Fazlalık kemiğin traşlanması işlemi yapılabilir.

Elmacık kemiklerinin çıkıntılarının arttırılması için yapılabilecek en kolay estetik girişim fabrikasyon bir maddenin kemik önüne yerleştirilerek çıkıntısının arttırılmasıdır. Bu amaçla üretilmiş özel zigoma implantları mevcuttur. Yabancı bir cisim koymak yerine vücuttan alınacak bir kemikle de benzeri estetik işlem gerçekleştirilebilir. Yeni bir alanı yaralamak ve iz bırakmak gibi bir dezavantaja sahiptir maalesef.

Eğer kemik çöküklük üzerinde bulunan yumuşak dokunun kalınlaştırılmasıyla estetik sorun gideribilecekse çok daha avantajlı bir durum ortaya çıkar. Yumuşak doku içine yapılacak yağ enjeksiyonu işlemiyle kalıcı ve sorunsuz bir estetik çözüm üretilebilir.

Ben kişisel olarak yabancı cisim kullanmayı tercih etmiyorum. Çok zorunlu estetik ameliyatlar dışında vücudun kendi dokularının kullanılması daha güvenilir estetik sonuçlar vermektedir. Meme büyütme kaçınılmaz olarak yabancı cisim kullanmak zorunda olduğum bir estetik ameliyat örneğin.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.