Burun estetiğini planlarken kişisel faktörleri dikkate almak zorundayız. En önemli kişisel farklılık burnun kendisidir. Her bireyin burnu, ayni parmak izi gibi, bir diğerinden farklıdır. Mevcut dokunun durumu estetik sonucu belirlemek açısından önemlidir. Kalın derili, yumuşak dokudan zengin bir burunla incecik küçücük bir estetik burun sonucuna ulaşmak imkansızdır.

Her bireyin yüzünün de farklı olduğunu düşünülürse ayni burun prototipinin her yüze uygun olmayacağı da aşikardır. Burun estetiği kişiye özel planlaması gereken bir ameliyattır. Bilgisayar programları ile yapılan programlar gerçek estetik sonucu tam olarak yansıtamazlar. Estetik cerrah ve estetik ameliyatı talep eden birey arasında iletişimi sağlamada yardımcı olabilir. Neyin yapılabileceğini, açısal ve boyutsal değişimlerin nasıl etkiler oluşturabileceğini ortaya koyabilir.

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte nefes alma problemlerinin de değerlendirilmesi ve fonksiyonel problemlerin de  tam olarak çözülmesi hedeflenmelidir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.