Burun Estetiğinde Kişisel Farklılıklar

Burun estetiğini planlarken kişisel faktörleri dikkate almak zorundayız. En önemli kişisel farklılık burnun kendisidir. Her bireyin burnu, ayni parmak izi gibi, bir diğerinden farklıdır. Mevcut dokunun durumu estetik sonucu belirlemek açısından önemlidir. Kalın derili, yumuşak dokudan zengin bir burunla incecik küçücük bir estetik burun sonucuna ulaşmak imkansızdır.

Her bireyin yüzünün de farklı olduğunu düşünülürse ayni burun prototipinin her yüze uygun olmayacağı da aşikardır. Burun estetiği kişiye özel planlaması gereken bir ameliyattır. Bilgisayar programları ile yapılan programlar gerçek estetik sonucu tam olarak yansıtamazlar. Estetik cerrah ve estetik ameliyatı talep eden birey arasında iletişimi sağlamada yardımcı olabilir. Neyin yapılabileceğini, açısal ve boyutsal değişimlerin nasıl etkiler oluşturabileceğini ortaya koyabilir.

Burun estetiği ameliyatı ile birlikte nefes alma problemlerinin de değerlendirilmesi ve fonksiyonel problemlerin de  tam olarak çözülmesi hedeflenmelidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası